W KRĘGU MUZYKI SŁOWIAŃSKIEJ

Muzyka słowiańskich kompozytorów jest jak słowiańska dusza, – szeroka, wrażliwa i delikatna, ale bywa burzliwą i buntowniczą. W niej jest wszystko, cała paleta uczuć i emocji.

kameralny koncert (30-45 min)

PROGRAM ARTYSTYCZNY (IDEA PROGRAMU)
  W tym programie chcę to wyrazić i przekazać poprzez wybrane utwory wybitnych słowiańskich kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski, Sergiej Rachmaninow, Mykola Lysenko, Antonin Dvořák i inni.

  • Moniuszko na jazzowo i klasycznie
  muzyka wokalna Stanisława Moniuszki
  Stanisław Moniuszko oprócz tworzenia dzieł operowych był również mistrzem w komponowaniu utworów wokalnych. Do tekstów najznakomitszych poetów – Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego – napisał 268 pieśni wydanych w „Śpiewnikach domowych”.
  Aby bardziej zainteresować muzyką polskiego mistrza epoki romantyzmu, chcę zaprezentować jego pieśni w oryginale, oraz w bardziej nowoczesnej aranżacji jazzowej. Przykładem jest dołączone nagranie słynnej „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki

  • Pieśni i piosenki w różnych językach słowiańskich
  (języku polskim, białoruskim, rosyjskim i ukraińskim – w lżejszej formie muzycznej)

  CENNIK

  Czas trwania i koszt występu:
  Ze względu na indywidualne preferencje tj. ilość utworów, czas trwania, opcjonalne prowadzenie uroczystości głosem, dojazd, etc. ceny ustalamy indywidualnie.